O MNIE

Mówią o mnie, że jestem pedantycznie dokładna, pracowita jak mrówka, nieumiarkowanie ambitna i uparta jak osioł. Już w dzieciństwie zawsze wybierałam zabawki i gry odpowiednie dla chłopców. W młodości lubiłam tworzyć coś z niczego: szyć, sklejać, składać, budować, rysować. Zdecydowanie bardziej wolałam zajęcia praktyczne, które zrodziły we mnie potrzebę tworzenia i działania. I tak zaczęła się moja przygoda…

Stary Fotel - Blog o odnawianiu mebli

Stary Fotel to projekt, który narodził się w mojej głowie dwa lata temu, w roku 2018, kiedy niespodziewanie wyemigrowałam z miasta na wieś. To był przełomowy moment w moim życiu. To właśnie wtedy zamiłowanie do staroci oraz wiejskiego życia powróciło z zakamarków wspomnień i historii. Historii mojego dzieciństwa i życia na wsi. 

Stary Fotel to miejsce, w którym przedmioty dostają drugie życie. Miejsce wyrażania siebie poprzez odtwarzanie blasku dawnych lat. Starocie, które do mnie trafiają, pochodzą głównie z pchlich targów, giełdy staroci, „wystawki”, a także z mojego własnego domu, który wciąż poznaję i odkrywam na nowo.

Zastanawiasz się pewnie, czym jest „wystawka”? Z tym pojęciem spotkasz się wśród kolekcjonerów staroci oraz… firm zajmujących się wywozem gabarytów sprzed prywatnych posesji. To miejsce składowania gabarytów, które mają trafić do niszczarki. Wielokrotnie przekonałam się, że meble, które trafiają na „wystawkę”, okazują się być „białym krukiem” wśród miłośników antyków.

o mnie, moja historiaNiniejszy blog to dokumentacja postępu prac nad odnawianiem i przywracaniem dawnego blasku meblom oraz starociom. Wyznaję zasadę, że nie ma brzydkich mebli, są tylko zakurzone i wysłużone. Wierzę, że Stary Fotel zainspiruje Cię do odkrywania drugiego piękna w przedmiotach starych i bezużytecznych. 

 

Usiądź wygodnie w Starym Fotelu i odkrywaj… 

Zapraszam 

Podpis

 

PS. Odnawianie mebli to nie jedyna moja pasja. Kocham również pracę w ogrodzie, a z racji mojego wykształcenia również wszystko to, co związane z budowlanką i remontami. Kto śledzi mnie uważnie, ten wie, że można mnie zobaczyć również na blogach: WiejskieInspiracje.pl i SamZrobie.pl (w budowie). Sporo zobaczycie też w mediach społecznościowych, więc zachęcam do subskrybowania, polubienia i obserwowania:
YT: youtube.com/WiejskieInspiracjePL
FB: facebook.com/WiejskieInspiracjePL
IG: instagram.com/wiejskieinspiracje.pl

YT: youtube.com/SamZrobięDoDomuiOgrodu
FB: facebook.com/SamZrobieDoDomu
facebook.com/SamZrobieDoOgrodu
IG: instagram.com/sam_zrobie_do_domu_i_ogrodu

%d bloggers like this: